YPATINGO DĖMESIO ZONA – MŪSŲ ŽARNYNAS

Statistiniai duomenys patvirtina medicinos specialistų nuomonę, kad didžioji dalis ligų prasideda nuo netvarkingos mūsų žarnyno veiklos, o žarnyno priežiūra – tai puikus būdas tapti sveikesniais. Silpnas ir nejudrus žarnynas – daugelio ligų priežastis: vidurių užkietėjimas, nutukimas, galvos skausmai, alergija, odos problemos, imuniteto sutrikimai ir kitos ligos gali mus kamuoti vien dėl to, kad nesusitvarkome su žarnyno veikla. Taigi, ką kiekvienas turime žinoti apie savo mitybą ir žarnyno veiklą, kad efektyviai pagerintume savo sveikatą?

Pavojaus signalas: nuodai slypintys mūsų žarnyne

Mes valgome mažiausiai tris kartus per dieną, o maistą šaliname geriausiu atveju kartą per parą (o dažnai ir dar rečiau). Kyla klausimas, kiek bereikalingo „bagažo“ mes nuolat nešiojamės su savimi? Vidutinio sudėjimo žmogus kasdien save apkrauna papildomais 5 – 6 kilogramais, o nutukę žmonės – net iki 25 kilogramų!

Ar kada nors susimąstėte, kad didelę dalį sveikatos negalavimų gali sukelti žarnyno veiklos sutrikimai? Nesuvirškinti maisto likučiai žarnyne ima rūgti ir išskiria toksines medžiagas, kurios patenka į kraujagyslių sistemą, o kartu su krauju patenka į organų sistemas ir nuodija kiekvieną mūsų ląstelę. Tokiu būdu pažeidžiamos kepenys, inkstai, plaučiai, sutrinka širdies ir kraujagyslių sistemos veikla.

Didelis žingsnis sveiko žarnyno link – subalansuota mityba

Džiugu tai, jog patys galime reikšmingai padėti tvarkingam virškinimo ir žarnyno darbui! Įpratome susidūrus su liga tuoj pat bėgti į vaistinę ir kaip gelbėjimosi rato griebtis tablečių, tačiau pagrindinė sveiko žarnyno taisyklė yra ne vaistai, o sveika ir subalansuota mityba!

Reguliariai vartokime augalines skaidulas – tai vienas iš pagrindinių sveikos mitybos principų. Augalinės skaidulos nėra maistingos ir kaloringos, tačiau labai svarbios mūsų organizmui. Jos spartina žarnyno turinio judėjimą, sukelia sotumo jausmą, mažina cholesterolio koncentraciją kraujyje ir atlieka dar daug „gerų darbų“ jūsų organizme. Visgi, svarbu žinoti, kokias skaidulines medžiagas geriausia pasirinkti, kad pasiektumėte norimus rezultatus!

ColonWell – lietuviškas augalinių skaidulų produktas pagamintas tik iš natūralių medžiagų. ColonWell palaiko normalią žarnyno veiklą ir sukelia sotumo jausmą. Preparato pagrindą sudaro maistinės skaidulos (ląsteliena) – tai angliavandenių, kurių neskaido virškinimo fermentai, bet skaido storosios žarnos mikroflora, porūšis.