Daug laiko ir pastangų kasdien skiriame rūpindamiesi savo kūno higiena: plauname rankas, prausiame kojas, valome dantis. Paprastai asmens higiena yra tapatinama su mūsų išorinės išvaizdos puoselėjimu, o vidinių organų priežiūrai skiriamas tik epizodinis dėmesys. Norėdamas pabrėžti nenuginčijamą žarnyno švaros svarbą bendrai organizmo sveikatai, vaistininkas Mantas Jakimavičius įveda naują terminą “žarnyno higiena”. Šio termino tikslas priminti, kad žarnyno veikla privalome rūpintis kasdien, o ne tik tada, kai susiduriame su rimtomis sveikatos problemomis. Vaistininkas taip pat džiaugiasi, galintis pasiūlyti efektyvų ir laiko patikrintą sprendimą, siekiant rūpintis švara žarnyno sistemoje.

Žarnyno sistema – “antrosios smegenys”

Mokslinių tyrimų duomenimis žarnyno veikla lemia 80% mūsų imuninės sistemos veiklos. Neveltui, žarnyno sistema dažnai įvardinama, kaip atskira nervų sistema ir vadinama “antrosiomis smegenimis”. Jose yra apie 500 milijonų neuronų (apie 5 kartus daugiau nei žiurkės smegenyse). Pagrindinė žarnyno funkcija susijusi su  svetimkūnių (bakterijų, toksinų, nesuvirškintų maisto likučių) pašalinamu iš mūsų organizmo. Vienų žmonių žarnynai puikiai susitvarko su šia svarbia užduotimi – žmonės kasdien tuštinasi, o žarnynas dirba, kaip laikrodukas. Deja, kitų žarnynams šis šalinimo procesas tampa iššūkiu – tuštinimasis tampa retu ir sudėtingu procesu, kietėja viduriai, atsiranda divertikulai, sutrinka žarnyno mikroflora.  Sutrikus žarnyno veiklai, antrosios smegenys siunčia signalus visam organizmui: tada pradeda silpti imunitetas, gali atsirasti nuovargis, silpnumas ir kiti kūno negalavimai.

Žarnyno problemos puola vis jaunesnius

Teigiama, kad žarnyno problemos yra būdingos vyresnio amžiaus žmonėms. Visgi, vaistininką Mantą Jakimavičių stebina, kad dėl sutrikusios žarnyno veiklos į jį vis dažniau kreipiasi jaunos mamos, kurių maži vaikai tuštinasi vos keletą kartų per savaitę. Stebina ir tai, kad XXI amžiuje pradėtos kurti vidurių užkietėjimo problemas sprendžiančios klinikos net vaikams iki 6 metų. Kyla klausimas, kodėl žarnyno problemos pradeda kankinti vis jaunesnius?

Mitybos pasikeitimai – sunkiai įveikiamas iššūkis žarnynui

Žarnyno problemų paaštrėjimą lemia mūsų mitybos pasikeitimai. Geriame mažai skysčių, vartojame daug baltyminių produktų, valgome lengvai virškinimą maistą, kuriame trūksta maistinių skaidulų. Dėl šios priežasties į storąją žarną patenka mažai išmatų tūrio, o pats storosios žarnos turinys tampa labai sausas, todėl sutrinka žarnyno peristaltika, atsiranda vidurių užkietėjimo ir kiti žarnyno veiklos sutrikimai.

Vaistininkas Mantas Jakimavičius per savo dešimties metų mokslinę ir profesinę patirtį yra pastebėjęs, kad žarnyno ir tuštinimosi problemos yra intymi tema apie kurią daug žmonių tiesiog nedrįsta kabėti. Stebint šią sudėtingą situaciją, vaistininkui kilo mintis sukurti natūralų produktą, kuris pagerintų žmonių su sutrikusia žarnyno veikla gyvenimo kokybę ir užtikrintų tinkamą žarnyno higieną.

“Pradėjau kur kas plačiau žvelgti į žarnyno sutrikimus. Nagrinėjau, kodėl vienų žarnynai yra švarūs, o kitų ne. Situacija kiekvienais metais vis blogėjo ir supratau, kad  reikia žmonėms pasiūlyti sprendimą. Džiaugiuosi, kad mano kompetencijos farmacijos srityje, tai leido padaryti”, – prisimena vaistininkas.

ColonWell unikalios formulės kūrimo principai

Paprašytas prisiminti, kaip buvo sukurta ColonWell sudėties formulė, Mantas Jakimavičius pabrėžia, kad šio produkto idėja buvo vystoma labai ilgai ir pradeda vardinti esminius kūrybos principus.

  • Mokslinių ir praktinių žinių panaudojimas

Tarptautinės parodos, moksliniai tyrimai, konsultacijos su žymiausiais Lietuvos gastroenterologais – visa tai vedė Mantą Jakimavičių link ColonWell idėjos gimimo. ColonWell, išvertus iš anglų kalbos reiškia “sveikas žarnynas”, tai ir atspindi pagrindinę produkto koncepciją.  Produkto sudėtis – 8 natūralios žolelės ir baltasis molis.

“Kurdamas ColonWell sudėties formulę didžiausią dėmesį skyriau, kad kiekviena sudedamoji dalis produkte atsirastų tik išsamiai išanalizavus jos naudą sveikatai. Siekdamas aukščiausios klasės sudėties ilgai konsultavausi su specialistais. Galiu drąsiai teigti, kad sukūrėme išskirtinai subalansuotą maistinių skaidulų produktą sveikam žarnynui”,- sunkius, bet malonius ColonWell kūrimo darbus prisimena vaistininkas.

  • Natūralumo puoselėjimas

Kitas būtinas aspektas, atspindintis vaistininko filosofiją, yra natūralumo svarba. ColonWell yra 100% natūralus, jo sudėtyje nėra jokių sintetinių baltymų, dažiklių, skonio stipriklių ar kitų medžiagų, kurios galėtų dirginti žarnyną.

“Džiaugiuosi, kad visuose produkto gamybos etapuose atsispindi natūralumas. Net gi rinkdamiesi ColonWell produkto formą, galvojome apie natūralumą. Galėjome ColonWell žoleles sudėti į tabletes, tačiau tada reikėtų dėti pagalbines medžiagas tablečių formavimui ir natūralumo idėja žlugtų. Taip pat buvo svarbu, kad produktas neturėtų jokio agresyvaus farmakologinio poveikio, džiaugiuosi, kad tai taip pat pavyko pasiekti”, – produkto natūralumo koncepciją pabrėžia kūrėjas.

  • Veiksmingumo užtikrinimas

Vaistininkas Mantas Jakimavičius akcentuoja, kad žmonės turi suvokti, kaip vartojamas maistas veikia jų organizmą. Dėl šios priežasties ColonWell veikimo principas yra paprastas, aiškus ir svarbiausia, kad efektyvus.

“Dažnai savo paskaitų metu klausiu žmonių, ar jie norėtų pasididinti išmatų tūrį? Klausimas daug kam pasirodo juokingas, tačiau mažų išmatų tūrio pasekmės gali baigtis ne juoku, o ašaromis t.y. mažas išmatų tūris gali lemti lėtinius žarnyno sutrikimus. Noriu, kad žmonės tinkamai suprastų ir ColonWell veikimo principą: skaidulos patekę į mūsų organizmą išbrinksta, 20 kartų padidėja jų tūris. Didelis skaidulų tūris užpildo skrandį, sukelia sotumo jausmą, greitina medžiagų apykaitą, didina išmatų tūrį ir reguliuoja žarnyno veiklą”, – išsamiai paaiškina vaistininkas.

  • Mažas kaloringumas

Kitas svarbus ColonWell sudėties formulės aspektas –  mažas produkto kaloringumas. Be to, ColonWell skaidulos pasižymi tuo, jog patekusios į mūsų organizmą jos užpildo skrandį ir sukelia sotumo jausmą, taip apsaugodamos nuo besaikio valgymo.

“Žmonės norėdami maitintis sveikai dažnai vartoja vaisius, kurie yra naudingi sveikatai, tačiau yra kaloringi, juose yra daug angliavandenių. Vartojant daug saldžių vaisių, didėja diabeto rizika, todėl reikia stengtis vaisius vartoti saikingai. Jei mitybą pildote ColonWell skaidulomis, jos yra subalansuotos taip, kad kalorijų čia labai mažai, o angliavandenių skaičius artimas nuliui”, – paslaptį apie produkto kaloringumą išduoda Mantas Jakimavičius.

Dabar ColonWell – puikiai vertinamas vartotojų

“Džiugu, kad 3 metų ColonWell prekyba Lietuvos rinkoje įrodė, kad šis produktas buvo būtent tai, ko žmonėms trūko. Mes pasiūlėme sprendimą žarnyno veiklai gerinti, o žmonės išbandę patvirtino, kad ColonWell efektyvumas pranoko jų lūkesčius – turime puikų grįžtamąjį ryšį”, – džiaugiasi vaistininkas.

Taigi, dabar ColonWell ne tik unikalios sudėties, saugus, turintis kokybės sertifikatus preparatas, bet ir vartotojų puikiai įvertintas produktas žarnyno higienai puoselėti.

Mantas Jakimavičiusvaistininkas, medicininių bei farmacinių projektų vadovas, farmacinių asociacijų narys, mokslinių bei informacinių straipsnių sveikatos temomis autorius, buvęs KMU ir VU lektorius. Šiuo metu vadovauja didmeninei farmacijos įmonei, užsiima augalinių vaistinių preparatų, gerinančių žmogaus sveikatą, kūrimu bei gamyba. Vaistininkas palaiko sisteminį požiūrį į žmogaus sveikatą, kuriame pabrėžiama, kad žmogaus sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė. Šis farmacijos specialistas laikosi pozicijos, kad labai svarbu rūpintis ligų prevencija t.y. rūpintis savimi dar prieš ligą. Tuo tarpu, jei ligos nepavyko išvengti, farmacininkas skatina ją gydyti kuo natūralesniais, klasikinės medicinos pripažintais būdais.

 

Pagrindinės temos: sveikas žarnynas, virškinimo problemos, sveika mityba, sveika gyvensena.